moonwalker

Kullanıcı avatarı
By captain EO
Michael Jackson’ın toplam estetik sayısı 3’tür. Bu ameliyatlar ise 1970’li yılların sonu ile 1980'li yılların başlarında yapılmıştır. Bir kez çenesinden iki kez ise burnundan estetik ameliyat olmuştur. Medyanın iddia ettiği gibi 100 estetik ameliyat olmamıştır. Kaldı ki tıbben de bu kadar estetik yapılması imkânsızdır. Yok burnu düşmüş, yok ağzı mı büyük gibi safsataların da hiç bir temeli yoktur. Tüm bunlar şehir efsanesinden başka bir şey değildir. Şunu vurgulamak gerekir ki Michael öldüğünde 51 yaşındaydı. 50'li yaşlarına merdiven dayamış bir insanın 20'li yaşlardaki, 30'lu yaşlardaki görüntüsüne benzemesini de bekleyemezsiniz. Bunun üzerine daha önce bahsettiğimiz vitiligo ve deri hastalığının ilerlemesini de eklerseniz durumu daha iyi kavrayabiliriz. Eğer Michael bahsedildiği gibi büyük estetik ameliyatlar olsaydı emin olsun 50'li yaşları da 20'li yaşlarından çok farklı olmazdı. Zaten estetiğin temel amacı budur. Bakınız; Ajda Pekkan.

Michael Jackson'ın zaman içerisindeki değişimi dahi kendisinin büyük bir estetik operasyon geçirmediğinin en büyük kanıtıdır. Kaldı ki bir insan dilediği kadar da estetik olabilir. Yani söz konusu Michael Jackson olunca bu durumu insanların neden bu kadar büyüttüklerini de gerçekten anlayamıyoruz. Tekrar belirtmek gerekir ki Michael Jackson estetik sayısı sadece üçtür. İki burun, bir çene.
Kullanıcı avatarı
By Queen
Michael 'ın aslında pek değişmediğini kanıtlar nitelikte bazı fotoğraflar.Bu tarz daha çok fotoğraf var ve onlarıda paylaşmayı düşünüyorum.Zaten Michael bana hep aynı geliyor.Ayrıca normal olarak insanlar yaşlanınca daha farklı görünürler. ResimResimResimResimResim

ASUS_X008D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kullanıcı avatarı
By captain EO
Estetik her insana yakışmaz.Estetik olupta facia olan ne insanlar var ayrıca.Yüzündeki tüm mimikleri kaybediyorlar ne yazık ki.Buun nedeni fazla estetik.Michael Jackson 100 estetik olsaydı bırakın konuşmayı o dünyalara bedel gülümsemesini bile yapamazd.Hepsi boş boş savsatalar!
Estetik sayisi 3 olmasin da 5 olsun var sayın. Ne değişecek?Bu da ayrı bir muamma?Bir insan 3 degil 5 estetik oldu diye onu daha az mı sevecegiz sanki😏
Kullanıcı avatarı
By Bad_Mj
Captain EO yazdı:Estetik her insana yakışmaz.Estetik olupta facia olan ne insanlar var ayrıca.Yüzündeki tüm mimikleri kaybediyorlar ne yazık ki.Buun nedeni fazla estetik.Michael Jackson 100 estetik olsaydı bırakın konuşmayı o dünyalara bedel gülümsemesini bile yapamazd.Hepsi boş boş savsatalar!
Estetik sayisi 3 olmasin da 5 olsun var sayın. Ne değişecek?Bu da ayrı bir muamma?Bir insan 3 degil 5 estetik oldu diye onu daha az mı sevecegiz sankiResim
Çok güzel açıklamışsın kaptan Resim

SM-J250F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kullanıcı avatarı
By Queen
Bu güzel fotoğrafları da sizlerle paylaşmak istedim. Resim Çok az bir değişiklik var.Bu değişikliklerin çoğu tarz değişikliği,yaşın ilerlemesi ve vitiligo hastalığından kaynaklanıyor.ResimResimResim

Kullanıcı avatarı
By Bad_Mj
Queen yazdı:Bu güzel fotoğrafları da sizlerle paylaşmak istedim. Resim Çok az bir değişiklik var.Bu değişikliklerin çoğu tarz değişikliği,yaşın ilerlemesi ve vitiligo hastalığından kaynaklanıyor.ResimResimResim

Bu fotoğraflara birde ben eklemek istiyorum... 50 yaşındaki ve 30 yaşındaki hali... Sadece teni beyazlamış büyük bir fark yok... Resim

Kullanıcı avatarı
By Queen
Bu fotoğraf her şeyi açıklıyor. History turda giydiği kostüme montajla 50 yaşındaki halini koymuşlar. History Turda 38-39 yaşlarındaydı sanırım. Doğal olarak yaşlanma dışında hiçbir değişim yok. Not: Forumdaki herkes Michael 'ın estetiklerinin abartıldığını biliyordur zaten ama bu fotoğraf karşıma çıkınca paylaşmak istedim. Resim

Kullanıcı avatarı
By Bad_Mj
Geçenlerde Michael'ın annesinin 2010 da verdiği röportajın türkçe çeviri metnini buldum.. Ordan alıntı yapmak istiyorum..

+ hatırlıyorum da, 1993'te michael'la yaptığım röportajda anlaşamadığımız tek bir konu olmuştu: ergenlik yıllarından fotoğraflar kullanmamı istememişti.
- çünkü değişmeye başlamıştı.
+ değişmeye başlamıştı ve ergenlik dönemindeki halini sevmiyordu. o halini çirkin buluyordu. 
- bu değişimleri yaşarken onun adına çok üzülüyordum.
+ bunları sizinle paylaşır mıydı?
- daima. "çok çirkinim, insan içine çıkmak istemiyorum" derdi, ben de "değilsin, bir anne için bütün çocukları güzeldir" derdim. bir gün "ben karar verdim, burnumu yaptıracağım, burnum çok büyük" dedi. kararını verdi ve gitti. nereye gittiğini sorduğumda "burnumu yaptırmaya" dedi, onu caydırmaya çalışacağımı düşünmüştü. onun için kendi gitti ve yaptırdı.
+ ne düşündünüz?
- istediği buysa, mutlu olacaksa ben de mutlu olurum diye düşündüm çünkü çok mutsuzdu, kendini çok çirkin buluyordu. 
+ bir anne olarak ona bakmak sizin için zor olmalı.
- evet, çok çok zordu.
+ peki operasyonlara devam ettikçe ve görünüşünü değiştirdikçe ona bununla ilgili bir şey diyebileceğinizi düşündünüz mü?
- burun operasyonları geçirdiğini söylüyorsunuz ya, diğer şeyleri yaptırmadığını söylüyordu. vitiligo olayı hariç; benekli inek gibi görünmek istemediğini söylüyordu, "komple her şeyi yaptırdım" dedi ama nasıl yaptırdı bilmiyorum. kıyafetlerinin altında durum farklıydı tabi. bacakları falan lekeliydi ama yüzünü ve kollarını yaptırmıştı. 
+ ama gözler önündeki halinin değiştiğine tanık oldunuz tabi, bize dışarıdan operasyonlara devam ediyor gibi görünüyordu. onunla röportaj yaptığımda sadece iki operasyon geçirdiğini söylemişti.
- ah ikiden fazlaydı, sadece kaç operasyon geçirdiğini söylemeye utanıyordu. 
+ peki görünüşünü değiştirmeye devam ettikçe, burnu gittikçe küçülürken...
- bir noktada fazla küçük hale geldi, kürdan kadar...
+ ... bu durumda hiç "michael, yeter!" demeyi düşündünüz mü?
- evet ama estetiğe bağımlı hale gelmişti bir kere, çünkü anladığım kadarıyla insanlar bağımlı oluyorlar, ve onun durumu da buydu. çünkü "artık yeter, neden halen estetik yaptırmaya gidiyorsun?" demiştim. hatta estetisyeniyle konuştum, "michael bir daha sana gelip burnunu yaptırmak isterse yaptım de ama bir şey değiştirme" dedim.

Röportajın estetikle alakalı yerinin çevirisi bu kadar.. Katherine Jackson dediyse doğruluk payı yüksek olabilir.. Sizin de fikrinizi merak ediyorum.. İsteyen röportajı izleyebilir.

https://youtu.be/7IsCHA9Y6wQ

Kullanıcı avatarı
By Offthewall
Bad_Mj yazdı: 27 Mar 2019, 14:50 Geçenlerde Michael'ın annesinin 2010 da verdiği röportajın türkçe çeviri metnini buldum.. Ordan alıntı yapmak istiyorum..

+ hatırlıyorum da, 1993'te michael'la yaptığım röportajda anlaşamadığımız tek bir konu olmuştu: ergenlik yıllarından fotoğraflar kullanmamı istememişti.
-.................................................................
Röportajın estetikle alakalı yerinin çevirisi bu kadar.. Katherine Jackson dediyse doğruluk payı yüksek olabilir.. Sizin de fikrinizi merak ediyorum.. İsteyen röportajı izleyebilir.
“The Life Of An İcon” belgeselinde ablası Rebbie Jackson Bu estetiklerin hiçbirine başlamamalıydı diyodu. Birisi de ikinci burun ameliyatından sonra durmalıydı falan diyodu. Bence Off The Wall ve Thriller döneminde çok iyi görünüyodu. Çocukken de çok güzelmiş gerçekten ergenliğe girince babasının yaşattığı travma yüzünden görünüşüne takıntılı olması normal zaten.Babası iğrenç bir adammış hakikaten. Ama bu çok da önemli bişey değil tabii kendi tercihi öyleymiş olabilir.
Kullanıcı avatarı
By Bad_Mj
Mjzeynel yazdı:Michael Jackson'ın sadece burnu ve çenesi için estetik yaptırdığını hatırlıyorum... (Aklımda kalan bu)
Ama estetikleri bir yana 2009'da ölmeden önceki halinde aşırı şekilde zayıf olması çok kötü... Kardeşleri veya annesinin açıklamasını hatırlıyorum, ölüm tehditleri aldıktan (yani izlenmeye başladığını hissettikten) sonra hiç bir şey yememeye başlamış zar zor yemek yemesi yüzünden formunu kaybetmişti zaten. Hala hatırladıkça duygulanıyorum..
Bende sadece çenesi ve burnu biliyordum ama annesi bu kadar olmadığını daha fazla yaptırdığını söylüyor..

long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]

Swap-in out addons, use only what you really need!