moonwalker

By michaeljacksonevreni
Stranger in Moscow”, muhtemelen 13-16 Eylül 1993 tarihleri arasında Moskova'da bir otel odasında, Michael Dangerous World Tour'dayken yazılmıştır. Michael için en hüzünlü ve en yalnız zamanlardan biriydi. Dışarıda adını haykıran binlerce hayranına rağmen otel odasında hissettiği yalnızlık duygusundan ilham aldı. Kendini dünyadaki son insan gibi yapayalnız hissediyordu.
Şarkının ilk kısımlarında
"Yağmurda Geziniyordum
Hayatın maskesi deli hissettiriyor" diyor.
Hayatın maskesi derken ün ve şöhret dünyası gerçek dünyadan çok farklıdır. Michael gerçek dünyadan izole ediliyordu.
Şarkı;
"Hızlıca bir anda itibarımı kaybediyorum.
Güneşli günler uzakta görünüyor.
Kremlin’in gölgesi, küçümsüyor beni
Stalin’in mezarı rahat bırakmayacak beni
Tekrar tekrar tekrar devam etti.
Keşke bu yağmurlarda rahat bıraksa beni"
Olarak devam ediyor.
Michael'ın şarkıdaki “gözden düşmesi” ifadesi, 1993'te çocuk istismarı iddiaları patlak verdiğinde pop yıldızının nasıl alay edileceğini, mağdur edileceğini ve basın tarafından bir suçlu olarak kabul edileceğini ifade ediyor.
Michael'ın medya ile her zaman olumsuz bir ilişkisi olmuştur. Onunda söylediği gibi "Yıldız ne kadar büyükse, hedef de o kadar büyük olur."
1993'ten önce medya Michael'ın mahremiyetine, ilişkilerine ve değişen fiziksel görünümüne zaten müdahale ediyordu, ancak istismar iddiaları kamuya açık hale geldiğinde, ana akım ve tabloid medya saldırıya geçti:
New York Post'un ön sayfasında Peter Pan mı yoksa Sapık mı? (23 Ağustos 1993.)
Newsweek'in kapak sayfasında Michael, Tehlikeli mi yoksa Duvar Dışı mı? (6 Eylül 1993.)
ve nice başlıklar atılıyordu.
:Utanc
İddialardan ve Michael’ın sağlık sorunlarından dolayı Dangereous World Tour’un bir kısmı iptal edildi. Michael ağrı kesici bağımlılığını sona erdirmek amacıyla 1993 yılının Kasım ayının sonlarında halkın gözünden çekildi. Rehabilitasyon merkezine yattı.
Michael basına sesli bir açıklama yaptı:
“Aşağılandım, utandım, incindim ve kalbimde büyük bir acı çektim. Bu asılsız iddialardan kaynaklanan baskı, performans göstermem için gereken inanılmaz enerjiyle birleştiğinde o kadar çok sıkıntıya neden oldu ki beni fiziksel ve duygusal olarak bitkin bıraktı. Tur günlerini atlatmak için ağrı kesicilere giderek daha bağımlı hale geldim.”
Ancak medya, duygusal ve fiziksel sağlığı risk altında olan Michael'a sempati duymadı. Bunun yerine, güç durumdaki yıldız alay konusu oldu:
Daily Mirror , okuyuculara Disney World'de bir tatil sunan bir “Jacko'yu Bul” yarışması düzenledi. Dünya Haberleri, "Kaçak Jacko'yu Avla" başlığını attı. :uzgun
Şarkıda Michael tekrar tekrar dinleyiciye “Nasıl hissettiriyor?” diye sordu. Bize dünyada yaşamanın ona ruhsal bir ölüm getirdiğini söylüyor.
Şarkıda
Burada şöhretim içinde terk edildim.
Beynin mahşeri(kıyameti) sözlerini kullanıyor. Bu sözlerden Michael'ın önemli miktarda stresle uğraştığını ve beynin tam bir kaosta olduğunu anlıyorum.
-"Ve sonra dilenci bir çocuk adımı seslendi:
Mutlu günler, acıyı boğacak"
Michael gerçeği görüyor, gerçeğin içine giriyor ve gerçek tarafından hayata döndürülüyor. İyilikler yapmak ona mutlu günler getirecektir.

Çoğumuz ünlü olmanın ona yapılan türden bir zulme maruz kalmanın. nasıl bir his olduğunu asla bilemeyeceğiz. Şarkının sonuna doğru onu yalvarırken dinlerseniz, yaşadığı umutsuzluğun bir kısmını hissetmeden edemezsiniz. Yine de Pop'un Kralı, iç karartıcı yalnızlıkla uğraşmak zorunda kalan tek kişinin kendisi olmadığını bilecek kadar hassastı. Üstelik şarkının tonu öyle ki, dinleyicileri, hatta mutlu olanları bile, mutlaka kendisine değil, haklarından mahrum bırakılmış diğer insanlara sempati duymaya teşvik ediyor.

https://www.youtube.com/watch?v=pEEMi2j6lYE
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]

Swap-in out addons, use only what you really need!