moonwalker

By michaeljacksonevreni
Şarkıyı dinleyince çok etkilendim. Hikayesini araştırdım Sizlerle de paylaşmak istedim:
1972'de Susie adında küçük bir kız öldürüldü. Michael Jackson bu şarkıyı onun için 1995'te yazdı.
Bir zamanlar Susie adında küçük bir kız yaşardı. Her çocuk gibiydi akıllı,tatlı ve sevimli. Ailesi için her şeyi yapardı ama kimse onu sevmezdi. Annesi alkolikti ve babası bir tımarhanedeydi. Ablası Anna onunla ilgilenen tek kişiydi. Anna, Susie için bir anne gibiydi ve abladan çok bir anne gibi seviyordu. Ama bir gün Anna markete giderken bir kamyon çarptı ve kısa sürede öldü. Susie ağladı ve artık onunla kimin ilgileneceğini bilmiyordu. Günlerce aç kaldı ve bir kez bile soğuk karanlık evden çıkamadı. Sonunda annesi aşırı dozda uyuşturucudan öldü ve Susie dağda yaşayan büyükbabasının yanında yaşamaya başladı. Büyükbabası iki yıl boyunca ona tecavüz ve taciz etti.
Bir gün sarhoş oldu ve Susie'yi kendi başının çaresine bakması için bırakarak evi terk etti. Susie merdivenlere gitti ve müzik kutusunu dinlemeye başladı. Birisi eve girdi ve onların parasını çaldı, zavallı Susie'ye şiddetle saldırdı. Polis araştırmaya geldiğinde tüm para gitmişti ve Susie merdivenin alt basamağında yatıyordu, gözleri arkaya dönmüştü ve saçları kanlar içindeydi, ölmüştü. Sadece kısa bir bakışın ardından adamlar Susie'nin cesedini bir kenara itti ve soruşturmaya devam etti. Cesedi yakıldı ve külleri dedesine verildi.
Sadece 1 hafta sonra küllerini nehre dökmüştü, dedesi...
Söylenene göre eğer şarkıyı dikkatli dinlersen Susie'nin asla gelmeyecek yardım için üzgün sesini ve masum ağlayışını duyabilirsin.
Gerçek adı Susan Condry ve sadece 6 yaşındaydı. :uzgun
Şarkının Linki:
https://drive.google.com/file/d/1oFtZuc ... sp=sharing
Resim
Biliyorum bu hikayeyi, hatta bir gazete haberi de vardı bu olayın. Maalesef her gün böyle yüzlerce berbat haberle karşılaşıyoruz Dünya'da, ve buna rağmen 'Dünya güzel' yalanıyla kendimizi kandırmaya devam ediyoruz / edeceğiz.
Kullanıcı avatarı
By ozgur
michaeljacksonevreni yazdı: 08 Eyl 2021, 16:17 Şarkıyı dinleyince çok etkilendim. Hikayesini araştırdım Sizlerle de paylaşmak istedim:
1972'de Susie adında küçük bir kız öldürüldü. Michael Jackson bu şarkıyı onun için 1995'te yazdı.
.......................
.................
.....
Paylaşım için teşekkürler.
Klip linkini değiştirdim formumuzdaki altyazılı klip ile.
Gerçi bu haliyle de çok fazla duygusal oldu.
Hayatı anlamlandırmakta bazen çok zorlanıyor insan, sanırım sanatçılar da tam bu yüzden varlar.
Teşekkürler Michael.

Resim
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]

Swap-in out addons, use only what you really need!