moonwalker

Kullanıcı avatarı
By ozgur
Michael Jackson'la son akşam yemeği

Nicole Kidman, Steven Spielberg, Hillary Clinton gibi isimleri giydiren Sırbistan kökenli
ünlü New York’lu stilist Rushka Bergman’la yapılan röportajdan alıntıdır

Resim

“İtalyan L’uomo Vogue dergisi için
çalışıyordum, birçok yönetmen, atlet,
aktörü stilize ettim, foto çekimleri için bir
müzik ikonuyla çalışmamız gerekiyordu.
Michael Jackson’ı önerdim ve ona bir
mektup gönderdim. Michael Jackson’ın
yerine telefon görüşmelerini yapacağını
söyleyen avukatıyla görüşmemizden 3
hafta sonra sahnedeydim. Tamamen
güvenliğe savunmasız yakalandım.
Onunla iletişim kurma yolunda bir
şeylerin yanlış gitmesinden korktum ve bu
yüzden özür dilemeye başladım. Avukat
bana Michael’ın çekimleri kabul ettiğini
söylediğinde,--dışarı fırlayıp derginin
editörünü aramadan önce—“cümleyi bir
daha tekrar edebilirmisiniz” dedim.
"Bize çekimlerde yardımcı olacak binlerce
kıza sahiptim fakat en sonunda 6 tanesi
üzerinde karar kıldık. Gördüğümden
tamamen etkilendim. Bağırıyordu,
“Kızlar, Muhteşemsiniz!” –Fakat Rushka’nın bu cümleyi Michael’dan duyması için 5 ay
boyunca çalışması gerekecekti.
Michael Jackson da Rushka için aynı şeyi düşünüyordu. Rushka’nın işine ne kadar çok sevgi
kattığını gördüğünde keyif alıyordu. Benzer duyarlılığa sahip oldukları için beraber çalışmaya
devam ettiler. Profesyonel ortaklıkları hızlı bir şekilde arkadaşlığa dönüştü. Michael, onun
karakterini ve dürüstlüğünü sevdi. Daima dürüst olup neyi yapıp, neyi yapamayacağını
açıkladığı için onu hep takdir etti.
Son birkaç yıldır Michael Jackson’ın stilindeki değişim dünya medyası tarafından fark
ediliyordu. İnternet bloglarında herkes ,20. yy’ın pop ikonundaki bu değişimin arkasında
kimin olduğunu birbirine soruyordu. Gizli silahı elbette Rushka Bergman’dı.

“Michael, benim zevkime çok güvendi, daha önce tanıştığı en ilginç kişi olduğumu
söyleyerek, asla durmamamı söylerdi, Vegas’ta kapısını ilk kez çaldığımda Akdeniz’in
kokusunu bende koklayabildiğini söyledi.
“Telefonum Noel’de çaldı. Telefonu açtığımda birisinin opera söylediğini duyuyordum.
Tamamen şaşırmıştım. ”Kimsiniz?” dediğimde Michael cevapladı “Kim olduğunu
düşünüyorsun?”—Çok utangaçtı, ne kadar centilmen biri olduğunu açıklayamam bile.. Fakat
yeteneği, sesi, müziği ve karizması asla geçilemez."
Tanıştıkları ilk andan beri, Rushka onun bir dahi olduğunu düşündü, Vegas’taki buluşmadan
sonra, Rushka’nın tüm dünyası değişti, Sokakta yürürken diğer insanların çok sıradan
olduğunu düşündü.
“Onu ne kadar fazla izlersem, o kadar çok seviyordum, basit bir şekilde sihirliydi. Dünyadaki
en asil kişiydi. Evrende hiçbir adam onun iç ve dış güzelliğiyle karşılaştırılamaz. Birçok starla
tanıştım, görüştüm ve çalıştım, fakat hiçbiri Michael’ın karizmasının yanına bile
yaklaşamazdı. Sevgili arkadaşımın ölümüne inanamıyorum, son zamanlarda aktif olarak
beraber çalışmışken nasıl inanabilirim onun öldüğüne? Tur için yeni stil fikirleri
geliştiriyordum, ne yazık ki şimdi asla gerçekleştiremeyeceği –ve bu gerçekten büyük bir
gösteri olacaktı.
Forbes dergisine göre Jackson bu konserlerden 2,5 milyar dolar gelir elde edecekti. Fakat
bununla fazla ilgilenmiyordu, onunla ilgilenen 30’un üzerinde insan ve 11 avukatı vardı.
Tamamen izole bir hayat yaşıyordu ama gerçek dostlarını da görebiliyordu. Rushka’nın Los
Angeles’a geldiği vakit, Michael onu arar ve bazen Beverly Hills oteline arabasıyla aldırırdı.
“Limuzinin camı aralanırken 6 koruma tarafından korunan Michael el sallar, bana seslenirdi.
Birbirimizi sever ve saygı duyardık. Giydiğim her şeyi beğenirdi ve giymek isterdi. Giysileri
bu kadar uzun süre nerede sakladığımı sorardı. Asla tekrar geri gelmeyecek gibi duran bir
adam...Fakat eminim ki müziği yüzyıllarca yaşayacak, herkes onu taklit ediyor ama yalnız
Michael sahnede gözüktüğünde insanlar gerçekten bayılırlardı.”
“Yaklaşık 1 ay önce akşam yemeğine çıktığımızda Michael bana “Neden seninle çalışmayı
seviyorum biliyor musun?” diye sordu. “Bana para kelimesi etmedin ve kontratlar hakkında
hiç konuşmadık. Sana güvendiğim kadar bana güvendin. İki yılda 6 menajer değiştirdim,
benimle tutunmayı başaran tek kişisin. Herkes geldi ve gitti, ve sen, sonsuza dek benimle
olacaksın.”
Ölmeden 2 hafta önce Rushka onu son kez gördü, 5 günlüğüne onun evindeydi.
“Gerçekten hoştu, depresif ya da üzgün görünmüyordu. Biraz dans bile etti. Dünya’yı
takmıyor görünüyordu. Daima olduğu gibi, gezegendeki en cömert kişiydi. Çoğunlukla - ours
-‘bizden, içimizden ’ gibi göründü. (“Ours” Eski Yugoslavyalılar için konuşulurken,
Yugoslavca’ da kullanılan bir tür deyim) Steven Spielberg’i bir kenara ayırırsak hiç kimsede

hissetmediğim bir duyguydu. Fakat Michael çok sıra dışıydı. Onun sıcaklığı ve sevgisi
tamamen beni ele geçirdi. Herşey iyiydi, aniden gittiğine inanamıyorum.”
Rushka ,stüdyodayken ölüm haberi geldiğinde sandalyeden düşeceğini düşündü. Tek
söyleyebildiği şey bunun imkansız olduğuydu. Bu olamazdı. Günlerce gözyaşlarını tutamadı,
ve elinde kalan fotoğraflar, malzemeler ve veri bilgilerini “This is It” için sakladı.
“Ona bu kadar yaklaşma şansı bulmuş olmaktan, gerçek kişiliğini görmüş olmaktan dolayı
kendimi çok ayrıcalıklı hissetmem gerektiğini biliyorum. Gerçekten birbirimizi mükemmel
anlıyorduk. Medyanın ona zalimce ve adaletsizce davranmasından dolayı üzgünüm. Kanser
değildi, burnu düşmedi, tüm bunlar uydurmaca, aptallıklar ve yalanlardan ibaret. Pop ikonu
şimdi meleklerle ama müziği daima yaşayacak”

Çeviri; mgozdil
www.mjturkfan.com
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]

Swap-in out addons, use only what you really need!